Het spel ‘The Box’ is een uitdagend spel waarbij deelnemers van alle leeftijden mee kunnen doen. De deelnemers (speurders) gaan in de omgeving op zoek naar ‘The Box’. Deze kunnen zij vinden doormiddel van een aanwijzing.

De aanwijzing kan op allerlei manieren gegeven worden. Het kan een foto zijn of een cryptische omschrijving. Degene die ‘The Box’ weet te vinden, mag hem nu verstoppen en de andere speurders gaan weer op zoek. Zo is de weer rond, dit spel kan dus eindeloos gespeeld worden. Spreek van te voren af hoe lang het spel duurt, een avond, een dag, een week, enz.

Benodigdheden

  • Een communicatiesysteem met daarin alle deelnemers, Denk aan een Whatsapp groep of een Facebookgroep.
  • The Box, niet te groot, zodat hij goed verstopt kan worden. Leuke toevoeging als er iets in The Box kan, zodat die inhoud steeds wisselt.
  • Een afgesproken speelveld (heel dorp, aantal straten, enz.)

Doel
Ga op zoek naar ‘The Box’, krijg hem te pakken en verstop hem op een nieuwe locatie voor de andere speurders.

Extra
Om het leuk te maken kan er steeds een prijs in ‘The Box’ worden gelegd, deze is voor de speurder die hem heeft gevonden. Deze speurder stop dan weer een nieuwe ‘Prijs’ in The Box.

Voorbeeldtekst uitnodiging

Hallo strijders!

Een nieuwe missie ligt voor jullie klaar. Op een locatie binnen ons dorp ligt ‘The Box’. De missie is eenvoudig: Vind The Box!

De aanwijzingen voor de locatie van ‘The Box’ kun je vinden in de Whatsappgroep. Dit kan een foto of cryptische omschrijving zijn. 

Ben jij degene die de missie heeft voltooid? Bewijs dat met een foto van jou en de box en de inhoud daarvan en stuur deze naar een commissielid of plaats deze foto in de Whatsappgroep. Hiermee heb jij officieel de missie voltooid en krijg je de eer om een nieuwe missie te starten.

Je start officieel de nieuwe missie door een nieuw voorwerp in The Box te plaatsen en deze op een andere locatie te verstoppen. Je maakt de nieuwe missie kenbaar door een  foto of cryptische omschrijving van de nieuwe locatie te sturen in de Whatsappgroep. Kijk voor meer info de bijgeleverde video!!

Succes speurders!

Voorbeeld intro filmpje

Tags

Voorzichtig iets meer mogelijk in het jeugdwerk

Advies rondom nieuwe coronamaatregelen

Handreiking online jeugdwerk en thuis luisteren